O Lucii

Pár slov o mně

17 let se pohybuji v prostředí českých i nadnárodních společností, kde pomáhám firmám růst

Vystudovala jsem pětiletý obor sociální a masovou komunikace

Ve tříletém oboru jsem absolvovala státní závěrečnou zkoušku i z psychologie

Jsem certifikovaný průvodce metody The Work

Jak jsem si našla cestu ke koučinku?

Jelikož se celý život profesně vzdělávám, hledala jsem cesty, jak se mohu posunout i na mentální úrovni. V tu dobu jsem se dostala k transformačnímu koučinku a metodě The Work. Koučink mi dodal v poměrně krátké době sebevědomí realizovat změny, o kterých jsem dlouho přemýšlela a našla jsem nový směr, který mi byl blízký a vycházel z mých postojů a hodnot. Po absolvování kurzů pro klienty jsem v používání této metody chtěla pokračovat. A pomoci tak více lidem s jejich cestou ke zdravému já. Proto jsem nastoupila do programu Průvodce, který je určen pro kouče a terapeuty, a složila jsem zkoušku Průvodce, díky které mohu nyní provádět touto metodou i Tebe.

Můj příběh

Od mala jsem byla hodně tvrdohlavá a vždy si chtěla prosadit svou. Věřila jsem, že vím sama, co je pro mě nejlepší.
Tento pocit mi nevědomě nabourali rodiče, kteří od začátku věděli, co je pro jejich dítě nejvhodnější. A tak se mě snažili z jejich pohledu vychovat tak, aby ze mě něco vyrostlo.

Potom mě začala formovat škola a učitelé. Jakmile jsem nedělala přesně, co chtějí, tak přicházely tresty. A jelikož jsem nechtěla být trestaná, začala jsem se tomuto tlaku podřizovat a chovat se dle jejich norem.

Přišly první vztahy, kde jsem vyhledávala podobný model mužů, se kterými jsem si nerozuměla, ale nikdo i v mém okolí nefungující vztahy neřešil, tak jsem to brala jako jejich součást s snažila se být v tomto modelu spokojená.

Protože obecně ve společnosti platí, že je dobré mít kvalitní vzdělání (mám státnice mj. z psychologie) a najít si prestižní práci, tak jsem takovou práci podvědomě hledala, až jsem si ji našla, bez ohledu na své potřeby. A sama sebe jsem se nikdy nezeptala, kde bych pracovala ráda.

A vlastně jsem měla ve svých 30 letech hezký a pohodlný život. Zajímavou práci, dlouhodobý vztah a zajištěné životní potřeby. Všichni mi říkali, že si nemám na co stěžovat, že musím být šťastná. Ale já nebyla. Začala jsem se stále více zabývat tím, co mi to způsobuje. A hlavou se mi den co den honilo tisíce myšlenek, se kterými jsem neuměla pracovat.

Na jaře 2013 jsem začala pravidelně v práci navštěvovat individuální koučink. Avšak motivace pro práci se mi nezvýšila. Knihy, kde jsou přesné návody, jak zvýšit motivaci, nepomáhaly. Na podzim 2014 jsem prošla 20denním kurzem o partnerských vztazích. A i když jsem se snažila každé pravidlo v běžném životě dodržovat, v dlouhodobém vztahu mi to nefungovalo a pocit štěstí se také nedostavil. Říkala jsem si, že knihy nebo koučink jde stále po povrchu, proto mi to nefunguje, a já chci jít do větší hloubky. A tak jsem začala chodit téhož roku k psycholožce. Po pár lekcích jsem zjistila, že se jen točíme v kruhu mých myšlenek. Dva roky uplynuly a já se nikam neposunula.

Na jaře roku 2015 mě tělo vystavilo stopku už i fyzicky. V létě 2015 jsem náhodou na Facebooku narazila na kurz Lucie Carthy Čtyři otázky, které mohou změnit váš život, a poprvé se seznámila s metodou The Work neboli Práce od Byron Katie. Díky této jednoduché metodě jsem postupně začala žít to, co mě baví. Při dalších kurzu Odvaha jít svou cestou jsem zjistila, kým jsem a co ke svému životu po osobní i pracovní stránce potřebuji, abych byla šťastná. Tuto změnu záhy poznala i má rodina, přátelé a okolí.

To už jsem byla krůček od myšlenky, že se chci stát profesionálním průvodcem a začala jsem se vzdělávat v tom, jak předávat myšlenku The Work dál. V létě 2016 jsem se zúčastnila celodenního semináře s Byron Katie ve Vídni v rámci jejího evropského turné a byl to silný zážitek setkat se s Byron Katie osobně.

Jsem členkou Programu Průvodce v Čechách a na Slovensku, prošla jsem všemi vzdělávacími kurzy. V srpnu 2018 jsem získala certifikát za absolvování programu Průvodce.

Dnes Tě tak mohu provést metodou The Work i já. Získáš tím ucelený pohled na sebe Tvýma očima, Tvým příběhem. Díky tomu budeš žit svůj život naplno. Stačí Ti k tomu tužku, papír a otevřená mysl. Ostatní již získáš ode mě, vč. pracovního listu, se kterým budeme pracovat a zašlu Ti ho ještě před začátkem našeho setkání.

Můžeš si také stáhnout úvodní balíček informací, kde Ti poradím, co jsem se naučila na mnoha prošlých kurzech a jak nejlépe využít Tvůj investovaný čas na sezeních strávených se mnou.

Napiš mi, těším se na Tvůj příběh.

Lucie

lucie@pruvodcework.cz